Ivan Bumba

Citát na úvod:

"V krajině se snažím najít její duši, to co je pod povrchem její velkoleposti, nebo naopak zdánlivé monotónnosti. Pokud je nenarušená člověkem, sálá z ní obrovská, přímo bytostná síla k životu a cítím k ní hlubokou pokoru. Někdy se mi odmění odhalením svých nevšedních krás. Svými fotografiemi chci vyjádřit obdiv a úctu k Přírodě."

Ivan Bumba se narodil 14. října 1973 v Pacově na Českomoravské vysočině. Od útlého věku, se díky častému pobytu na venkově, rád seznamoval s přírodou. První pokusy s fotografováním prováděl ve 14-ti letech s dvouokým šachtovým Ljubitělem a po sedmi letech se svou první zrcadlovkou Zenitem 11 TTL. Soustavně se začal fotografií zabývat od roku 1998. Fotografování se pro něho stalo doslova posedlostí.

V současné době je ženatý a žije v Praze.

Mezi dosavadní úspěchy patří vystavování v rámci největšího evropského veletrhu fototechniky Photokina 2002 v německém Kolíně nad Rýnem, dále druhé místo v mezinárodní česko-německé fotosoutěži v roce 2004, tři první místa a několik otištěných snímků v pravidelných soutěžích tuzemských fotografických časopisů. Publikoval také několik odborných a cestopisných článků v časopisech „Photo Life“, „Lidé a Země“ a „PhotoArt“. Pravidelně se prezentuje i v rámci putovních výstav Klubu příznivců PENTAXu, kde se v roce 2005 a 2006 umístil na třetím místě. Jeho fotografie můžeme vidět v domácnostech a veřejných prostorách (např. Dům seniorů Mšeno u Mělníka).

Fotografuje především krajinu a přírodu vůbec. Fotografie pocházejí z dalekých krajů jižní Sibiře, ale i z Evropy a především naší překrásné vlasti. Podkladem pro zvětšeniny jsou výhradně barevné diapozitivy.

Výstavy:

Stálá prodejní výstava v galerii "K+K Adventure tourist centrum" v Janských Lázních u lanové dráhy - mapa.

Používaná fototechnika:

Kontakt:

E-mail: ivan.bumba@gmail.com

 

Ukázky z tvorby

zpět na seznam členů